Broholms Alle 22, st. th.
2920 Charlottenlund
Dejlig og velindrettet lejlighed med vestvendt altan
KVARTERET
Hvis du vil bo tæt på skov, vand og by, så er denne lejlighed lige noget for dig!. Du er tæt på både Skovshoved Havn, Charlottenlund Slotshave, Dyrehaven og Bellevue strand. Du er samtidig også tæt på de mange gode indkøbsmuligheder på både Ordrupvej og Jægersborg Allé. Ordrup station ligger kun få skridt fra lejligheden og skal man en tur til indre København er det kun 15. minutter i tog.
EJENDOMMEN
Murstensejendom fra 1945 med bl.a. nyt tag fra 2012, pæne renoverede opgange, fjernvarme samt en rigtig hyggelig fælles have med bl.a. legestativ, trampolin samt plads til at grille. Til denne lejlighed er der brugsret til eget kælderrum og derudover er der fælles cykel klæder og tørrerum. Det er muligt, at leje en garage inkl. p-plads i gården (venteliste) til særdeles fordelagtig pris. Ejerforeningen er særdeles velfungerende og fællesudgifterne meget lave.
INDRETNING
Dejlig og velindrettet lejlighed med vestvendt altan
Velkommen til en dejlig lejlighed med en god og funktionel rumfordeling. Boligen byder på en stor og indbydende stue med direkte udgang til altanen med eftermiddagssol. Stuen er oprindeligt indrettet som stue og værelse, hvilket giver gode muligheder for at tilpasse boligen efter behov.
Mod gården ligger to gode soveværelser, der begge har en fin størrelse til både seng og skab. Hertil kommer et pænt køkken med hvide elementer, sort bordplade samt et stort og funktionelt badeværelse i marmor med god bruseniche og vindue.
En attraktiv lejlighed med en god planløsning, fine lysforhold og en skøn altan – oplagt til både parret, den lille familie eller dem, der ønsker god plads og fleksible indretningsmuligheder.
Kontakt KUNLejligheder for en fremvisning eller yderligere information på 39303019.
Kontakt os
-
Nina Bendixen
- Indehaver, Civiløkonom
- 3930 3019 / 2840 2555
- nina@kunlejligheder.dk
Kontakt os
Bestil fremvisning
Bestil salgsmateriale
Lignende boliger
